Fudbal

Srpska veza proradila u Juventusu

Fudbaleri Juventusa savladali su Bolonju u Torinu rezultatom 3:0 u okviru osmog kola italijanske Serije A.

Posebno zapaženi bili su reprezentativci Srbije Filip Kostić i Dušan Vlahović koji su bili strijelci dva od tri gola svoje ekipe, dok je Vlahović bio i asistent svom saigraču iz nacionalnog tima.

Juventus je prvi zaprijetio preko Mekkenija, da bi u 24. minutu domaći tim i poveo nakon sjajne akcije Dušana Vlahovića koji je uposlio Filipa Kostića, da bi krilni fudbaler matirao Skorupskog udarcem iskosa s lijeve strane.

Nakon toga, zaprijetio je i Milik, na drugoj strani Šćešni je morao da reaguje nakon pokušaja De Silvestrija, a sve je bilo riješeno u drugom poluvremenu.

Igrao se 59. minut kada je Dušan Vlahović ispratio centaršut Mekenija sa desne strane i glavom savladao čuvara mreže Bolonje.

Konačan rezultat postavio je Arkadijuš Milik četiri minuta nakon toga, mogao je Aleks Sandro i do četvrtog gola za Juve, ali bez obzira na promašaj "bjankoneri" su prekinuli veoma neugodan niz od pet utakmica bez trijumfa.

Juve je ovim slavljem zauzeo sedmu poziciju sa 13 bodova, dok je Bolonja 17. sa šest.